Senki sem villant akkora mélységeket a popzenében, mint a hétfőn a Parkban koncertező Zaz
Június utolsó hétfőjén ismét a Budapest Parkban ad nagykoncertet Zaz, a francia popzene talán legismertebb női előadója, akinek zenéje, szövegei,...
Szombat este a Bëlgával beállt a SopronFesten a fesztivállapot: több ezren tombolták, és – ahogy illik – énekelték meg röhögték végig együtt velük a koncertet. A Bëlga előző este a Budapest Parkban mutatta be új, Egyre gondolunk című lemezének dalait (is), amikből Sopronban csak kevesebb jutott, lévén, hogy itt egyórás volt a fellépésük, de a Gazdabolt című szám alatt így is volt embereknek ideje bevetnie magát az erdőbe – gondolom, egy kis aratásra mentek.

A koncert vége pedig egy best of show-val zárult: jött szép sorban a Benzinkút, A gyaloglás vége, a Nemzeti hip-hop, és végül az „összefoglaló jellegű búcsúzódal, és egyben társadalmi célú reklám”, az Egy-két-há, amit mint az ország bármelyik másik pontján, itt is olyan átéléssel énekelt a közönség, hogy akár lehetne ez is az új himnusz. Íme:
És ha már himnusz, akkor: Nemzeti hip-hop:
További videók a Pop Eye YouTube-csatornáján.
Még ma, június 8-én vasárnap is tart a Sopronfest, részletes program itt.