Internetes sikertörténetből a metalcore új nagy dobása – a Melrose Avenue először Budapesten
A Melrose Avenue a világjárvány alatt született, kezdetben csak online gyűjtötte lelkes rajongóit, aztán a lezárások után élőben is egyre...
Night Life címmel új lemezt jelentetett meg az angol rockzenekar, a The Horrors, akik 2026. február 24-én Budapesten, az A38 Hajó koncerttermében mutatják be új albumukat a magyar közönségnek.

Az idén húszéves The Horrors nem ismeretlen a hazai közönség előtt: tíz évvel ezelőtt a Sziget Fesztiválon láthattuk őket, majd 2017-ben a Dürer Kertben, azóta pedig felpörgött körülöttük az élet. Idén márciusban jelent meg legújabb anyaguk, a Night Life, amely az első olyan lemez, amit nem az eredeti öt tag jegyez.
Új hangzásviláguk középpontjában a frontember Faris Badwan és a basszusgitáros Rhys Webb áll, akikhez a billentyűknél Amelie Kidd, a doboknál pedig a Telegramból ismert Jordan Cook csatlakozott. A felvételeken és a turnén az eredeti gitáros Josh Hayward is jelen van, aki kulcsszerepet játszott a lemez végső formájának kialakításában. Az így létrejött album egyszerre súlyos és intenzív, mélyen átszövi az eufória és a melankólia.
A lemez egymás mellé rendel össze nem illő gondolatokat, bár a cím árulkodó, nemcsak a kocsmák zaját fedezhetjük fel rajta, hanem saját fejünk zúgását is, olyan helyekre juthatunk el, ahová az elme csak akkor kalandozik el, mikor mindenki más már alszik. A Night Life ráadásul a korai lemezek nyers dinamikáját hivatott felidézni. Húsz év alatt a banda rengeteg irányváltáson esett át, a közönség és kritikusok elismerése által kövezett úton, egy NME év albuma díjjal a zsebükben, most visszakanyarodtak a kezdeti lendületükhöz.
Budapest is szerepel az újonnan bejelentett helyszínek között, így érdemes február 24-én az A38 Hajóra látogatni, hogy átélhessük a The Horrors magával ragadó energiáit.
A teljes album:
A budapesti koncertre jegyek a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon kaphatók.