Internetes sikertörténetből a metalcore új nagy dobása – a Melrose Avenue először Budapesten
A Melrose Avenue a világjárvány alatt született, kezdetben csak online gyűjtötte lelkes rajongóit, aztán a lezárások után élőben is egyre...
Nagyon ideje már farsangolni ezt a gyötrő idei telet, amit a Psybaba vezette, négyes partyszervező konzorcium Valentin-napra időzített ‒ így a buli másik neve: Valentrance 2026 ‒, és három élvonalbeli, hovatovább sztárnak mondható psytrance-djane-re bízta a szórakoztatásunkat.

A spanyol (pontosabban barcelonai) Psynonimát pár éve már egyenesen hitech-királynőnek nevezik, és ebben manapság már valóban nincsen semmi túlzás ‒ nyilván a legnagyobb fesztiválokon alap, hogy nagyszínpadi főidőt kap, és bárhova hívják partykra, mindenhol headliner, rendes influenszerként is aktív, Instagramján például goás ruhákat, kiegészítőket és egyebeket reklámoz.
Töretlenül ívelő népszerűsége azonban egyáltalán nem ennek köszönhető, sokkal inkább fúziós, popos-popkultos betétekkel-csavarokkal frissített zenéjének, mely azoknak is lehozza a földre ezt a korszerű, 180-200 bpm-es tánczenét, akik korábban el sem tudták volna képzelni, hogy ilyenre leálljanak mozogni. Roppant szórakoztató műsorai a popos utalások ellenére is megőrzik a mélységüket, és ehhez nincsen semmi szüksége experimentális önkielégítésekre kísérletezgetésekre.

Nem először hozza magával a Dürerbe barátnőjét, a guatemalai-francia Athzirát is, akivel amellett, hogy sülve-főve együtt vannak (szintén az Instájuk tanúsága szerint), nagyon gyakran együtt, de legalábbis egy bulin zenélnek, és pompásan kiegészítik egymást. Ő a popos dolgok helyett inkább származásának megfelelően indián hangzásokkal (gyakran furulyával) teszi igazán egyedivé szintén magas bpm-számú programját. És ettől a szikár futamok csordultig telnek érzelmekkel ‒ ha Psynonima szettjeit szórakoztatónak neveztük, akkor Athziráéi megindítóak, sőt sokszor kifejezetten meghatóak.
Psynonima és Athzira ezen a bulin előbbi (olasz születésű) barcelonai földijével, Dayanával egészül ki. Önálló szettjében feltehetően hozza majd a Psynonimánál vázolt hitech-sztilót ‒ de mivel ő erősen darkpsy-os, meg psycore-os is, alighanem ezekkel is operál majd, így tőle eggyel, talán kettővel keményebb veretőre számíthatunk. Közös formációjuk, a Dark Chocolate is kap időt a Dürerben, és bár ezen a néven viszonylag kevés zenét találni a streamingplatformokon, pláne frisset, de abból, ami van, valószínűsíthető, hogy az este legkeményebb részére tőlük számíthatunk.

Bár Psybaba nevét viselő nagyteremnek még nincs időrendje (csütörtök este), de az tudható, hogy a nyitószett a SUN-os, BMSS Records-os és Psy-Sisters-tag Cheeky reszortja lesz. Rajta kívül egy magyar, a Tündérke fér be még a programba, akinek parádés darkpsy/hitech-zúzására külön fenjük a fülünket-lábunkat.
Az egyik társszervezővel, Goa.hu-val (ha valaki tudja amúgy, hogy mikor indul újra a Goa.hu, írja már meg, mert úgy rémlik, hogy már évek óta nem működik, csak bulikat tartanak a név alatt) fémjelzett kisteremben mindeközben lesz a minden más, főleg fullonok és progik, Beyond, Eltawave, illetve Danger és Yury kezei alól.
A Darth Frog Collective és a Babar Fesztivál által prezentált fönti, fotelbári program pedig zenonesque lesz, vagyis most is ropogós darkprog lesz a party chilloutja. És itt már időrend is van: Gaben aka Potter kezd este 10-kor, éjfélkor jön Zoé, éjjel fél 2-kor Axeev, 3-kor Alphakey, hajnali fél 5-től 6-ig pedig Noparacoma zár (utóbbiakból, főleg talán Noparából amúgy simán kinézhető, hogy így a vége felé nightpsy-os irányokba is próbál terelni, csak hogy ne legyen már az a nagy megülés a fotelokban).
A buli artworkje megint a ZHR Graphic Solutions munkája, a dekó meg ugyancsak visszatérően a Public Beta Decóé, míg a vizuál a japán vj Masatóé. És a halloweeni bulihoz hasonlóan ‒ farsang lévén ‒ most is tartanak jelmezversenyt, fesztiválbelépőkért fesztiváli teljes ellátásért és goás ruhákért. Részletek a Facebook-eventen. Belépő már nem sok van, szóval érdemes sietni a vétellel.