Az elmúlt évek legerősebb koncertprogramja a lakitelki Reggae Campen
A hazai reggae, dub és ska zenekarok mellett a jamaicai legenda, Linval Thompson, a brit The League of Rebelz, az...
Dé:Nash megtáltosodott. Hétévnyi kivárás, hétévnyi építkezés, hétévnyi forrongás után végre elérkezett az idő: a kortárs magyar zenei színtér különc figurája és a közélet szócsöve eddigi legnagyobb terjedelmű zenei anyagával készült el, melyet Még Négy Év címre keresztelt. A lemezről az első, beszédes című kislemez a Mi a Fasz Van? Lemezbemutató az Akvárium Klubban október 17-én, péntek este.

Dé:Nash két év hallgatás után szakít a békeidőkkel beharangozó dalában. A Mi a fasz van? című szám nem kertel: nyers, és egyértelmű. Az új dal nyíltan tematizálja, avagy problematizálja a kormánykommunikácó egységének megbomlását, miközben egyszerre kritikai tükör és harci kiáltvány.
A dal:
Így az album időzítése sem lehetne aktuálisabb a közelgő kampányidőszakra, ahol megmutatja, mit jelent ma a kormánypropaganda elkötelezett hívőjének lenni.
„A 22-es győzelem oly magabiztos, oly stabil jövőképet nyújtó volt, hogy magam is elkényelmesedtem” – írja Dé:Nash az Akvárium Klubba szervezett, október 17-ei lemezbemutatója koncertfelhívásában. – Mostanra azonban látszik, korai volt az öröm, s a szuverenitásunkat fenyegető veszély most hatalmasabb, mint valaha.”

A Még négy év című nagylemez háromszor három a magyar igazság alapon kilenc új dalt tartalmaz majd, melyen ezúttal kiváló harcostársa Fehéregyensúly, avagy Kesudio mellett Baq, valamint Polgár Dániel és Gyurgyák Bálint duója is dolgozott producerként különböző dalokon, akik így együtt igazán eklektikussá tették a lemezt.
Időközben kijött egy újabb dal is a lemezről meg hozzá egy klip. Ez annyira friss, hogy még forró:
A teljes album: