POP EYE

MAGAZIN

POP EYE
MAGAZIN

2026. június 27, szombat

Új videóklippel ünnepli feloszlásának ötödik évfordulóját a Daft Punk

Szerző: WG
2026-02-24

A 2021 óta nem létező Daft Punk körül az elmúlt öt évben sem csendesedtek el a hangok, kicsit olyan, mintha még mindig léteznének, csak új zenéket nem adnak ki. Ezt az öt éve nem létezést ünneplik most egy új videóval, amit a harmadik nagylemezük címadó számához készítettek.

A Human After All, vagyis a harmadik Daft Punk nagylemez 2005 márciusában jelent meg, és a címadó számmal kezdődik, ami most, 21 évvel később, és 5 évvel a francia duó feloszlását követően, utóbbit ünneplendő, új klipet kapott. Ebben egy végtelen országúton halad a két sisakos alak autója, majd beérnek egy városkába, ahol mindenki olyan, vagy ahhoz hasonló sisakot visel, mint ők. A klip részleteket tartalmaz a francia elektronikus duó 2006-os avantgárd sci-fijéből, az Electroma-ból is. Bár a két egykori tag, Thomas Bangalter és Guy-Manuel de Homem-Christo is folyton úgy nyilatkozik, hogy végül is jó, hogy véget ért a Daft Punk-sztori, nekünk azért hiányoznak.

További cikkek a rovatban: