Ritkán látni olyan sztárparádét, mint ebben a június végén a Netflixen debütáló új filmben
Az In The Hand Of Dante egy két szálon futó dráma, ami két idősíkon játszódik. A színes múltban Dante Alighierit...
A Connecticut-i otthonában 74 éves korában elhunyt Mark Snow (születési nevén: Marty Fulterman), aki az 1970-es évek közepe óta írt zenéket tévésorozatok, tévéfilmek és mozifilmek, majd videójátékok számára. Egy amolyan megbízható kismester volt, akinek azonban egyetlen alkalommal mégis sikerült olyat gurítania, ami a legnagyobbak közé írta be a nevét. Ez pedig minden idők egyik legparább tévésorozata, az X-akták zenéje. Volt, akit annyira traumatizált az igen jól sikerült sorozatzene, hogy ha meghallja, a mai napig rátör a rettegés. Snow számos díjat söpört be a sorozat főcímzenéjével, teljes joggal. Még remixek is készültek a számból, hogy az elektronikus zene szerelmesei is féljenek partizás közben.
Érdekesség, hogy Mark Snow egyik legjobb barátja a szintén zeneszerező-kismester Michael Kamen volt, akivel a 60-as közepe és a 70-es évek közepe között még egy rockzenekart is vittek The New York Rock & Roll Ensemble néven. Kamen volt a szintis, Snow pedig a dobos.
Mark Snow 74 évesen távozott az élők sorából – ki tudja, hova. Jó utat neki, az X-aktákat (és minden mást is) pedig köszönjük!
Ha valaki meghallgatná a hosszú verziót, akkor íme az is:
Ez pedig a számból készült sok-sok remix közül a legjobb és legnívósabb, készítője James Lavelle (UNKLE):