POP EYE

MAGAZIN

POP EYE
MAGAZIN

2026. június 24, szerda

A Quimby válasza a Metallicának

Szerző: Pritz Péter
2026-06-23

Mint azt már szinte mindenki tudja, a Metallica június 13-án, a Puskás Arénában egy Quimby-számot, a Hoppát adta elő a kb. 70 ezres tömegnek, mely hír nagyot ment a közösségi médiában. Ennél nagyobbat már csak a Pop Eye-cikke ment, amiben Kiss Tibi reagált a Metallica kedves gesztusára. Most pedig megnézhetjük a Quimby zenekar válaszát a Metallicának.

Hoppá! – fotó Bátori Gábor ‘Jim’

A Quimby június 20-án a Hétszer 7 Fesztivál záróakkrojaként lépett fel a Lánchíd pesti hídfőjénél, és egy – saját elmondásuk alapján – nagyon jó hangulatú koncertet adtak a pazar környezetben, Budapest egyik legszebb részével a háttérben. Az interjúban, amiben Kiss Tibi reagált arra, hogy mit szóltak ahhoz, hogy a Metallica Quimbyt játszott, kitértünk arra is, hogy ha úgy alakulna, ők az Enter Sandmant adnák elő, mert „nagyon behúz az a riff, mármint az alapriffje az Enter Sandmannek. Visz magával, utaztat az egész.” (Aki még esetleg nem olvasta, itt olvashatja el a Tibivel készült teljes interjút.)

Jó darabig úgy volt, hogy nem fogják előadni a dalt, de aztán a koncert előtt nem sokkal végül mégis elővették, meghallgatták, aztán a színpadon elővezettek belőle egy részletet, és, ahogy Tibi fogalmazott: „nagyjából úgyanúgy imprózva adtuk elő, ahogy a Metallica is tette azt a mi számunkkal.”

A zenekar fotósa és videósa, Jim meg is örökítette a történelmi pillanatot, amikor a Quimby Metallicát játszik. A rövid videót itt nézhetedet meg, mi pedig kíváncsian várjuk a folytatást, és az első közös Metallica-Quimby dalt.

„off to never-never land” – fotó: Bátori Gábor ‘Jim’

A Quimby további nyári koncertjei

Két korábbi Quimby koncertbeszámoló:

„Igyekszünk életben maradni” – a Quimby pécsi koncertje közelről, avagy a régi szép idők újratöltve

Az otthonosság otthona: több ezren ünnepeltek a Quimbyvel vasárnap este Újbudán 

További Quimby koncertvideók a Pop Eye Magazin YouTube-oldalán

További cikkek a rovatban: