POP EYE

MAGAZIN

POP EYE
MAGAZIN

2026. június 24, szerda

Link interjú Németh Róberttel a Heaven Street Seven Fishing on Orfűs és Budapest Parkos koncertjének örömére

Szerző: Pritz Péter
2026-06-21

Az örökzöld slágergyáros Heaven Street Seven június 24-én a Fishing on Orfű fesztivál Bräutigam Ricsi Nagyszínpadán lép fel 21:10-től, augusztus 8-án pedig (minden bizonnyal este 8-tól) a Budapest Parkban adja elő legjobb dalait és legnagyobb slágereit. Ennek örömére kérdeztük Link interjú rovatunkban a HS7 egykori és mindenkori basszusgitárosát, Németh Róbertet jelenlegi és örök kedvenc zenéiről ‒ na meg arról, melyik HS7-számot szereti játszani a legjobban.

A Fishing nyereménysorsoláson a HS7-et dobta a közönségnek a gép – fotó: Heaven Street seven Facebook

Sokszor vallottam már szerelmet a Heaven Street Sevennek, mert a sors úgy hozta, hogy (nagyjából) együtt nőttem fel velük, végigkövettem felemelkedésüket majd csendes, visszafogott elmúlásukat, 2015-ös feloszlásuk óta pedig szórványos örömezenéléseiket. Ezt még így talán nem jelentettem ki nagy nyilvánosság előtt, de egy barátom tegnapi csodás hangulatú esküvője után még mindig vagyok annyira meghatott állapotban, hogy eláruljam: mindig is büszkeséggel töltött el, hogy ismerhettem / ismerhetem őket, hogy közelről nézhettem végig karrierjük alakulását, hogy ott lehetettem kábé száz koncertjükön, hogy csinálhattam velük interjúkat, és hozzátehettem a magamét a zenekar történetéhez. Csodálatos érzés volt a barátaim (egyre nagyobb) sikereinek örülni, és azt látni, hogy az ország egyik legkedveltebb, sőt, legszerethetőbb zenekarává váltak. Olyan zenekarrá, amelyet több százezren teljesen magukénak éreznek ebben az országban. Mára elfogadtam a tényt, hogy már nem írnak közösen dalokat, nem koncerteznek együtt országszerte, és ritkán lehet a brigáddal egyszerre találkozni, de ebben az elfogadásban segített az is, hogy olykor-olykor, amikor úgy érzik, eljött egy újabb megfelelő pillanat, újra színpadra állnak együtt, és tét nélkül élőben összegzik nekünk karrierjük legjobb, legfontosabb, legidiótább és legszebb slágereit.

Bari, 1998 – fotó: Heaven Street Seven Facebook

Az idén kétszer láthatjuk a Heaven Street Sevent élőben, június 24-én, szerdán a Fishing on Orfűn és augusztus 8-án a Budapest Parkban.

Ezen felbuzdulva kérdeztük a HS7 basszusgitárosát, Németh Róbertet, ismertebb nevén Németh Robit arról, hogy mik a kedvence zenéi mostanában és mindörökké, hisz Robi, amellett, hogy zenész, kellemesen megszállott zenefogyasztó is ‒ hogy mást ne mondjunk.

Kedvenc zenészeink, művészeink, barátaink osztják meg velünk kedvenc zenéiket ‒ Németh Róbert / HS7

NR

Mit hallgatsz most?

Nem ez a zenei érdeklődésem fővonala, de ma éppen a Seabuckthorn nevű egyszemélyes – nevezzük így – folk–ambient–experimentális-zenekar Never The Same River című új lemezét hallgattam. Andy Cartwright angol zenész és a francia Alpokban írja a sajátos zenedarabjait.

Mi a kedvenc dalod az idén?

Sok időt töltöttem (töltöttünk Mihállyal) egy Víg Mihály-interjúkötet elkészítésén, ami idén ősszel jelenik meg, úgyhogy legyen az egyébként is gyönyörű Valuska című darab a Werckmeister harmóniák Víg Mihály által írt filmzenéjéről.

Életed első meghatározó albuma?

Azt hiszem, hogy a The Joshua Tree a U2-tól.

Melyik számot szereted mostanában leginkább játszani élőben a Heaven Street Seventől?

Ugyanazt, amit régen is: Szörnyű gyerek.

Mi az, ami nélkül nem tudsz élni?

Ha az R.E.M. Green című albumát meghallgatom, mindig eszembe jut, hogy ilyen a tökéletes pop- vagy rocklemez. De az is van, hogy például Pavlov-kutyaként minden tavasszal előkerítem a Blood Sugar Sex Magiket. Vagy múltkor megvettem bakeliten a The Best Of Leonard Cohent, mert márpedig annak így kell meglennie. Ilyenek.

Kapcsolódó cikkek: Utazz a kegyetlenbe Szűcs Krisztiánnal ‒ olvass bele most megjelent novelláskötetébe

Link interjú Szűcs Krisztiánnal – szerdai kobucis koncertje kapcsán

Nem bírnak magukkal: újra összeáll a Heaven Street Seven a Budapest Parkban

További cikkek a rovatban: